Hulajnoga elektryczna zimą – tak czy nie?
Hulajnoga elektryczna zimą? Jeśli jesteś zapaleńcem i nie ma dla ciebie złej pogody, to na pewno zimowa aura cię też nie zatrzyma. Poznaj zasady jazdy zimą, by nawet w złą pogodę jeździć bezpiecznie!
Hulajnoga elektryczna zimą – może być ślisko
Musimy cię rozczarować, nie po każdej nawierzchni zimą da się jechać. Nieodśnieżone lub oblodzone drogi rowerowe mogą być przeszkodą nie do pokonania. Zwłaszcza gdy masz… typowo letnie opony.
Jeśli więc decydujesz się na jazdę hulajnogą zimą, zachowaj środki ostrożności, aby zminimalizować ryzyko wypadku:
- Wybierz hulajnogę z solidną trakcją i oponami dostosowanymi do jazdy po śliskiej nawierzchni.
- Zredukuj prędkość i zachowaj szczególną ostrożność podczas skręcania i hamowania.
- Unikaj jazdy po lodzie. Korzystaj z odśnieżonych dróg rowerowych, chodników lub jezdni.
Hulajnoga elektryczna zimą – kiedy można z nich korzystać?
Producenci hulajnóg uwzględnili fakt, że będziesz jeździł w różnych warunkach. Jednak zima zimie nierówna i może się okazać, że twój sprzęt nie daje rady. Dlaczego?
- Niskie temperatury i wilgoć obniżają żywotność akumulatora. Nie zostawiaj hulajnogi na mrozie i śniegu.
- Wilgoć może spowodować uszkodzenia elementów pojazdu. Jeśli masz własną hulajnogę, to pamiętaj, aby po każdej jeździe osuszyć ją i dokładnie wyczyścić.
Co sprawdzić przed zimową jazdą hulajnogą elektryczną?
- Ciśnienie w oponach. To element, na który rzadko zwracamy uwagę, ale ma on kluczową rolę dla bezpiecznej jazdy. Przy niskim ciśnieniu hulajnoga traci przyczepność i wydłuża się droga hamowania.
- Oświetlenie. Dobre oświetlenie przekłada się na bezpieczeństwo. Zadbaj o to, aby tylne światła były sprawne i czyste tak, aby inni uczestnicy ruchu mogli cię zauważyć.
Obejrzyj się za siebie: ubezpieczenie NNW
Niezależnie od pory roku, bezpieczeństwo własne powinno być priorytetem. Dlatego pomyśl o ubezpieczeniu NNW. W zimie, gdy widoczność może być ograniczona, a warunki drogowe trudniejsze, ryzyko wypadków wzrasta. Ubezpieczenie NNW zapewni ci finansową ochronę w przypadku obrażeń ciała, które mogą wyniknąć z nieprzewidzianych sytuacji.
Przygoda na „zimowym szlaku”: Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym
Hulajnoga elektryczna, choć świetny środek transportu, może być źródłem potencjalnych niebezpieczeństw dla innych uczestników ruchu czy mienia. Dlatego obok NNW zadbaj o OC w życiu prywatnym, czyli polisę, która przyda się, gdy to ty wyrządzisz komuś szkodę. Czyli wtedy, gdy np. niechcący nie wyhamujesz i wjedziesz w czyjś samochód, albo gdy przewrócisz i poturbujesz pieszego.