Jak kupić najlepsze ubezpieczenie szkolne?

Na co dzień chcesz być super rodzicem? Bądź super również w kwestiach bezpieczeństwa. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze polisy NNW dla dziecka. NNW szkolne – oto, co warto wiedzieć!

nnw szkolne

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla dziecka?

Po pierwsze dokładnie przeczytaj umowę. Ubezpieczenie szkolne to polisa NNW, która ma chronić  przed finansowymi konsekwencjami w razie nieszczęśliwego wypadku dziecka. Dlatego szczególną uwagę zwróć nie tylko na sumę ubezpieczenia, ale na kwoty odszkodowań za najbardziej prawdopodobne urazy. A najczęstszym urazem wśród dzieci są złamane kończyny. Dowiedz się, jakie odszkodowanie otrzymasz, gdyby dziecko złamało nogę. Zastanów się, czy kwota ta wystarczy na pokrycie wydatków związanych z następstwami wypadku – leczeniem i rehabilitacją.

A jeśli nie wystarczy…

Zwiększ sumę ubezpieczenia. Wraz z nią zwiększy się również kwota składki, ale to naprawdę niewygórowana cena za spokój zarówno twój jak i dziecka. Te dodatkowe kilka – kilkanaście złotych na rok, może pozwolić ci zaoszczędzić sporo w przyszłości.

O tym, jak wybrać NNW szkolne czytaj też tu >>>>

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując ubezpieczenie szkolne?

Przede wszystkim sprawdź, co szkolna polisa następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje swoim zakresem:

  • Czy ubezpieczenie obejmuje urazy związane z aktywnością dziecka poza szkołą, taką jak zajęcia sportowe?
  • Czy obejmuje koszty leczenia i rehabilitacji? A jeżeli nie chcesz czekać na specjalistę w publicznych ośrodkach, sprawdź także, czy otrzymasz zwrot za wydatki związane z leczeniem w prywatnych placówkach.
  • Jakie są wyłączenia, czyli zdarzenia nie objęte ochroną ubezpieczeniową?

Czy ubezpieczenie NNW szkolne działa również poza szkołą?

Wykupione w szkole ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków działa 24 godziny na dobę przez 365 dni roku, czyli również w trakcie wakacji. I nieważne jest, czy twoje dziecko złamało nogę potykając się o plecak podczas lekcji biologii, czy w trakcie gry w piłkę z kolegami na obozie. W jednym i drugim przypadku należy mu się odszkodowanie. W przypadku zdarzenia na obozie dziecko prawdopodobnie objęte było również ochroną wykupioną przez biuro podróży. A wtedy wypłaty sumują się. Odszkodowanie dostaniesz z dwóch umów NNW.

Czy ubezpieczenie NNW szkolne jest obowiązkowe?

Pamiętaj, że kupno ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków w szkole nie jest obowiązkowe. Nikt nie może zmusić cię do jego zakupu. Jeżeli gdzieś indziej znalazłeś ofertę, która bardziej ci odpowiada, śmiało, nie czekaj z zakupem. Najważniejsze to ubezpieczyć dziecko, a czy zrobisz to w szkole, czy poza nią to już twoja indywidualna sprawa.

I właśnie tak zostaje się super rodzicem!