Specjalne ubezpieczenie dla biegaczy – warto wiedzieć!
Sezon na bieganie może trwać cały rok. Jeśli zima jest jedynie mroźna, a nie śnieżna, wystarczy odpowiednie ubranie i obuwie. Biegacze – bez względu na to, czy biegają zawodowo, czy amatorsko – narażeni są na różnego rodzaju kontuzje. Ale nie tylko. Dlatego na rynku ubezpieczeń, poza standardowymi ubezpieczeniami NNW, pojawiły się pakiety i oferty dla zawężonych grup sportowych. Na przykład właśnie biegaczy. Jedne oferty nadają się bardziej dla osób biegających na poziomie amatorskim, inne dla tych, którzy biegają zawodowo. Co wyróżnia ubezpieczenie dla biegaczy?
Ubezpieczenie dla biegaczy amatorów
Takie ubezpieczenie jest przede wszystkim tańsze, choć obejmuje wąski zakres świadczeń – dokładnie taki, który przyda się biegaczom, a nie np. osobom jeżdżącym na nartach lub na rowerze. O ubezpieczeniu dla biegaczy powinni pomyśleć amatorzy, którzy biorą udział w różnego rodzaju zawodach, np. w biegach miejskich i zwiększają intensywność treningów przed startem. Jeżeli przytrafi ci się nieszczęśliwy wypadek podczas biegania i doznasz kontuzji, ubezpieczenie pokryje koszty rehabilitacji. A to kluczowy wydatek dla biegaczy! Poza tym możemy również liczyć na zwrot poniesionych kosztów, jeśli z przyczyn niezależnych od nas nie możemy wziąć udziału w zaplanowanej imprezie biegowej. Ubezpieczenie wykupione w Polsce obowiązuje na całym świecie.
Dla zawodowców i nie tylko
Jeśli nasze bieganie wykracza poza poziom amatorskiej przyjemności, warto pomyśleć o nieco szerszym ubezpieczeniu, jednak również dla osób biegających. Takie ubezpieczenie można wykupić na krótszy okres niż 12 miesięcy. Może to być np. wyłącznie na czas zawodów lub na okres przygotowań do imprezy sportowej. Ubezpieczenie powinno chronić nas na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu. W zależności od jego stopnia, otrzymamy odpowiedniej wysokości świadczenie. Ubezpieczenie może chronić nie tylko nas, ale także sprzęt sportowy. Pakiety ubezpieczeń dla biegaczy można indywidualnie kreować, dodając do nich opcje, które są z naszego punktu widzenia najbardziej potrzebne. Można rozszerzyć ochronę np. o: rezygnację z imprezy sportowej, zwrot kosztów rehabilitacji, leczenia, ratownictwa, następstwa zawału serca lub udaru mózgu, ubezpieczenie sprzętu sportowego lub kosztów jego wypożyczenia, OC w życiu prywatnym w związku z uprawianiem sportu, świadczenie za pobyt w szpitalu, a nawet pokrycie kosztów pogrzebu.
Bez względu na to, jaki sport uprawiamy i na jakim poziomie – amatorskim, zawodowym, czy wyczynowym, warto dokładnie przeanalizować możliwe zagrożenia i wybrać taki zakres ubezpieczenia, który najlepiej odpowie na nasze potrzeby i zagrożenia.
O ubezpieczeniach dla biegaczy przeczytasz też tu >>>