Czym ryzykują kierowcy, którzy jeżdżą bez OC?

Od 1 marca do 31 lipca br., Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) zidentyfikował ponad 81 tys. osób bez ważnego OC komunikacyjnego. Z informacji UFG wynika, że powodem jazdy bez OC nie były problemy finansowe. Polscy kierowcy wskazują jako powód trwającą pandemię i brak możliwości kontaktu z agentem. Pandemia nie ma jednak wpływu na łatwość zawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia. Można to zrobić bez wychodzenia z domu. Jazda bez OC wiąże się z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Czym ryzykują kierowcy, którzy jeżdżą bez ważnego OC?

czym-ryzykuja-kierowcy-ktorzy-jezdza-bez-oc.jpg

W całym 2019 r. UFG (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny) wystawił ok. 127 tys. wezwań do opłaty za brak OC komunikacyjnego. W tym roku, w ciągu zaledwie 7 miesięcy od wybuchu pandemii, liczba posiadaczy pojazdów, którzy mieli przerwę w ubezpieczeniu, przekroczyła już 100 tys. W dwóch na trzy przypadki, polscy kierowcy nie mieli polisy przez ponad dwa tygodnie. Czym ryzykują kierowcy, którzy jeżdżą bez OC?

czym ryzykuja kierowcy, ktorzy jezdza bez OC

Czym ryzykują kierowcy, którzy jeżdżą bez OC? OC kupisz bez wychodzenia z domu!

Wystarczy, że zadzwonisz do agenta. Nie zapomnisz, dostajesz przypomnienia od ubezpieczyciela.

Jak kupić OC zdalnie? Zajrzyj tutaj:

Są dwa przypadki, w których OC się nie przedłuża. Jeśli za polisę płaciłeś w ratach i zapomniałeś opłacić jednej ze składek, ubezpieczenie nie przedłuży się automatycznie. To najczęstszy błąd. Drugi związany jest z kupnem auta z OC po poprzednim właścicielu.

Przeczytaj o tym tutaj i pilnuj terminów!