Jak ubezpieczyć mieszkanie przez telefon?

Potrzebujesz ubezpieczyć mieszkanie czy dom, ale… Jak to załatwić teraz, gdy koronawirus zmusza wszystkich do pozostania w domach, a wiele firm zawiesiło normalne funkcjonowanie? Ale nie ubezpieczyciele! Choć oddział może być zamknięty, to agenci i firmy pracują zdalnie cały czas. Wystarczy telefon lub e-mail! Jak ubezpieczyć mieszkanie przez telefon? – wyjaśniamy.

Jak ubezpieczyc mieszkanie przez telefon

ZAGROŻENIE KORONAWIRUSEM NIE SPRAWIA, ŻE INNE RYZYKA STAJĄ SIĘ MNIEJ GROŹNE. PODCZAS KWARANTANNY TEŻ ZDARZAJĄ SIĘ POŻARY, WICHURY, ZALANIA. 

Tylko 25 marca wybuchło prawie 200 pożarów, 26 marca spaliło się prawie 150 budynków mieszkalnych.

Jak ubezpieczyć mieszkanie przez telefon?

Możesz pobrać tę infografikę w PDF >>> PIU_INFOGRAFIKA_JAK_ZDALNIE_UBEZPIECZYĆ_MIESZKANIE

Firmy ubezpieczeniowe, dbając o dobro i wygodę swoich klientów (a teraz również o zdrowie!) od dawna wprowadzają możliwość zdalnego wykupienia polisy ubezpieczeniowej. Jeśli chcesz ubezpieczyć dom lub mieszkanie, wystarczy, że zadzwonisz do towarzystwa ubezpieczeniowego lub skontaktujesz się mailowo czy wypełnisz formularz na stronie internetowej wybranej firmy.

Agent ubezpieczeniowy przedstawi ci wszystkie dostępne opcje, odpowie na najbardziej szczegółowe pytania i przygotuje ofertę, która najlepiej będzie odpowiadać twoim potrzebom.

O czym pamiętać w trakcie ubezpieczania się przez telefon?

Poinformuj agenta, jeśli na przykład:

  • masz dodatkowe zabezpieczenia drzwi wejściowych,
  • przechowujesz w piwnicy coś wartościowego, jak np. rowery,
  • masz nową kuchnię albo łazienkę,
  • kupiłeś nowe meble.

Są to czynniki, które zwiększają wartość majątku – i w związku z tym suma ubezpieczenia powinna być wyższa.

Jak ubezpieczyć mieszkanie przez telefon: dopełnienie formalności

Kiedy podasz agentowi wszystkie dane, a ten dokona odpowiednich obliczeń i przedstawi polisę ubezpieczeniową, następnym krokiem będzie sfinalizowanie transakcji.

Agent przekaże ci numer rachunku bankowego, na który należy przelać pieniądze na składkę za ubezpieczanie. Poprosi też, byś wybrał, w jaki sposób polisa ma zostać do ciebie dostarczona: tradycyjną pocztą czy mailem?

Tak zakupiona polisa mieszkaniowa jest ważna! Nie musisz spotykać się z agentem!

Czytaj też: Jak przedłużyć OC komunikacyjne bez wychodzenia z domu?