17
lip
2020
Niedźwiedź zniszczył turystom auto – kiedy zadziała AC? W tych przypadkach możesz być spokojny!

Turyści w Bieszczadach mieli pecha, do ich samochodu dobrał się zwabiony zapachami jedzenia niedźwiedź. Niestety nie włamywał się precyzyjnie, uszkodził samochód. Jaki z tego wniosek? Nie zostawiaj jedzenia w samochodzie, gdy idziesz na szlak i… miej dobre AC. Bo w takim przypadku ubezpieczenie pozwoli uniknąć kosztów naprawy auta. W jakich przypadkach zadziała jeszcze? Kiedy przyda się dobre AC?

Kiedy przyda się dobre AC? Przyroda lubi zaskakiwać

Najnowsza historia z Łopienki.Turyści parkując samochód zostawili w bagażniku jedzenie, które tak pięknie pachniało,…

Opublikowany przez Nadleśnictwo Cisna Lasy Państwowe Piątek, 17 lipca 2020

 

Spodziewałbyś się czegoś takiego? Jak widać dla bieszczadzkich niedźwiedzi w okolicach Łopienki nie ma nic trudnego. Gorzej dla ciebie, bo jesteś na wakacjach, miało być spokojnie, z dala od zgiełku i kłopotów. Nie wszystko niestety da się przewidzieć i zaplanować. Przyroda potrafi płatać figle. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się AC i pakiet assistance. Nie ma wyjścia, bez pomocy drogowej może się nie udać. Samochód trzeba przewieźć do warsztatu, wyjazd na drogę tak uszkodzonym autem nie wchodzi w grę.
Na szczęście – jeśli masz dobre ubezpieczenie, możesz liczyć na pomoc. Oby tylko zasięg był, byś mógł się dodzwonić do ubezpieczyciela.

Może się też zdarzyć, że z dzikim zwierzęciem spotkasz się na drodze. Nie zawsze możliwe jest dochodzenie odszkodowania od zarządcy drogi czy od nadleśnictwa.
Pisaliśmy o tym tu: Zderzenie z psem lub dzikim zwierzęciem – co trzeba wiedzieć?
AC pozwoli ci szybko przywrócić auto do użytku.

Niedźwiedzie powodują mniej szkód niż… spadające gałęzie

Tegoroczne lato jest dość burzowe, front za frontem, pogoda nas nie rozpieszcza. Może się zdarzyć, że nie zdążysz przeparkować auta spod drzewa i spadnie na nie gałąź. Zniszczenia mogą być naprawdę duże. Z własnej kieszeni, zwłaszcza że wcześniej sporo wydałeś na wakacje, może być trudno. A taka szkoda to minimum kilka tysięcy złotych.

Wypadki, wypadki…

Jeszcze częściej niż spadające konary zdarzają się stłuczki i wypadki. Tobie też mogą się zdarzyć – zagapisz się, nie zahamujesz, zamyślisz, nie zauważysz i kraksa gotowa. Poszkodowany naprawi samochód z OC , a ty? Zostaniesz bez zderzaka? Średnia szkoda z AC to około 6 tysięcy zł. Masz tyle w portfelu, by zapłacić za naprawę?

Wpadki…

AC przyda się też, gdy twoja nieuwaga lub brawura będą przyczyną mniej oczywistych wypadków. Wjedziesz do rowu, wpadniesz do jeziora, najedziesz na własny płot, nie trafisz do garażu. Historia ubezpieczeń zna niejeden przypadek… takiej nieuwagi.

Kradzieże – co godzinę ginie jedno auto

A co gdy ukochane auto po cichu opuszcza twoje podwórko wyprowadzone przez mniej uczciwych obywateli? Kradzieży aut nadal jest dużo. W 2019 r. aż ponad 9 tys., czyli dziennie średnio giną 24 auta. Tu też dobre AC pozwoli ci odzyskać straty.

To kiedy przyda się dobre AC?

Dlaczego tak uparcie podkreślamy, że dobre AC? To ubezpieczenie ma cię dobrze chronić, nie kieruj się wyłącznie ceną przy zakupie. Pomyśl, co się może stać, przykłady masz wyżej. Porozmawiaj z agentem. Polisa powinna obejmować nie tylko kradzież, ale również chronić cię na wypadek innych nieprzewidzianych zdarzeń – burzy, gradu, spadających gałęzi, ale też twojej nieuwagi.
Przeczytaj też nasz tekst o tym, jak kupić dobre AC i co wziąć pod uwagę.

Kupno AC – to musisz wiedzieć!