27
sie
2020
Szkody wyrządzone przez gryzonie – jaka polisa przyda się najbardziej?

Jakie szkody mogą wyrządzić gryzonie w domu i w samochodzie? Jakie ubezpieczenie przyda się na szkody wyrządzone przez gryzonie?

W domu lub samochodzie niestety mogą pojawić się nieproszeni goście, np. z pozoru niewinne kuny, które potrafią wyrządzić spore szkody. Nie tylko zresztą one mogą przegryźć kable w samochodzie czy zniszczyć ocieplenie w budynku. Szczury, też potrafią zostawić po sobie niemiłe i kosztowne niespodzianki! Co mogą popsuć gryzonie? Jak się przed tym zabezpieczyć? Szkody wyrządzone przez gryzonie – jaka polisa przyda się najbardziej?

Szkody wyrządzone przez gryzonie – co potrafią zwierzęta?

Kuny są pod ochroną. Gdy zobaczysz je na zdjęciach, pomyślisz, ależ piękne małe stworzonka! Do czasu… aż otworzysz klapę silnika i zobaczysz zniszczone osłony, przegryzione kable. W domu kuny mogą urządzić sobie bezpieczne schronienie na strychu, poddaszu, w garażu. Wygryzione ocieplenie, dziury, przegryzione kable to efekt uboczny tego, że zwierzakom jest miło i ciepło, zwłaszcza zimą.
Myślisz, nie mieszkam pod lasem, nie mój problem? Błąd, kuny niszczą i w sporej odległości od lasów! Kuny domowe przystosowały się świetnie do życia w… mieście.
Zresztą, kuna w samochodzie może też narobić szkód, gdy np. w wakacje odwiedzisz jakąś agroturystykę.

A ile to może kosztować?

Jeśli akurat zwierzakowi uda się przegryźć ważne kable i nie ruszysz auta, to licz się z ze sporym wydatkiem. Nie dość, że holowanie, to naprawa. Wiesz ile kosztuje wygłuszenie silnika? No właśnie – bywa, że kilkaset złotych. Zniszczone wiązki elektryczne to dużo wyższe kwoty! Szkody w domach są bardziej kosztowne. Naprawienie zniszczonej elewacji i wygryzionego docieplenia to już naprawdę duży wydatek, nawet kilkunastu tysięcy złotych. Może warto przerzucić te koszty na ubezpieczyciela?

Szkody wyrządzone przez gryzonie – jaka polisa przyda się, by zabezpieczyć auto?

Trudno przewidzieć, co się może stać. Czy wyjedziesz gdzieś i kuny akurat postanowią urządzić sobie godowe harce pod twoją maską, czy spróbują składać pożywienie w samochodzie stojącym pod domem? Ważnym sygnałem są.. doświadczenia sąsiadów. Popytaj – jeśli któryś już miał takich nieproszonych gości, to nie zwlekaj z dodatkowym ubezpieczeniem auta.
Szczerze mówiąc, na gryzonie polecamy formułę all risks. Zapytaj o to agenta. Przy okazji i inne ryzyka będziesz miał z głowy. Spadające gałęzie, wycięty katalizator, duże kałuże… dziki, niedźwiedzie (https://nawypadekgdy.pl/kiedy-przyda-sie-dobre-ac/), osiedlowe słupki, ciasne parkingi, własne gapiostwo i kradzieże. Tak to wszystko może się stać. Dlatego tak ważna jest ochrona swojej własności. Średnia szkoda z AC to 6 tys. zł. Szkoda wydawać z własnej kieszeni!
https://nawypadekgdy.pl/kupno-ac-to-musisz-wiedziec/

Szkody wyrządzone przez gryzonie – jaka polisa przyda się, by zabezpieczyć dom?

Formuła all risks sprawdzi się też w ubezpieczeniu domu. To gwarancja, że nie pominiesz żadnego istotnego ryzyka. Mimo że najczęściej w domach zdarzają się zalania, to warto wziąć pod uwagę inne wypadki, choćby takie jak nieproszeni goście na strychu i zniszczona izolacja dachu. Zapytaj agenta o taką opcję. Taka formuła będzie nieco droższa niż tzw. ubezpieczenie ryzyk nazwanych, ale masz szerszą ochronę, nie musisz zastanawiać się, co się może stać. A gdyby przyszło ci naprawiać dach po gryzoniach bez ubezpieczenia? No właśnie! Nie opłaca się płacić za szkody z własnej kieszeni. Nie rezygnuj więc z ochrony, na rynku jest dużo ofert i z pewnością znajdziesz odpowiedni produkt.