10
sie
2020
Ubezpieczenie ochrony prawnej – może się przydać w wakacje!

Wakacje, wymarzone wakacje. Relaks, swoboda, odpoczynek od obowiązków i... Tak byłoby najlepiej, ale pech niestety nie wziął urlopu. Co zrobić, kiedy na wakacjach wejdziesz w kolizję z prawem i np. spowodujesz wypadek? Ubezpieczenie ochrony prawnej może się przydać w wakacje!

Wybierz ubezpieczenie ochrony prawnej

Przedstawiamy ubezpieczenie, które pomoże w sytuacjach, gdy potrzebujesz pomocy prawnej. Kupuje się je na rok. Dzięki niemu masz zapewniony bezpośredni kontakt z prawnikiem (za pomocą infolinii lub osobiście), a więc dostęp do rzetelnych porad prawnych. Ubezpieczenie pokrywa też koszty postępowania sądowego.

To oszczędza czas i, oczywiście, nerwy.

Więcej na temat tego, czym właściwie jest ubezpieczenie ochrony prawnej, możesz przeczytać >>> TUTAJ.

 

Ubezpieczenie ochrony prawnej może się przydać w wakacje!

Ubezpieczenie ochrony prawnej może obejmować dostęp do telefonicznych porad prawnych. Jest to bardzo przydatne np. w razie stłuczki. Dzięki natychmiastowej konsultacji telefonicznej możesz dowiedzieć się, jakie przysługują ci prawa, jak się zachować i jakie dowody zebrać na miejscu zdarzenia. Dlaczego w wakacje to szczególnie ważne? Bo jedziesz w długą trasę, masz wyliczone pieniądze na urlop. W razie czego możesz liczyć na profesjonalną pomoc, co zwłaszcza za granicą ma spore znaczenie.

Jak to się sprawdza w praktyce?

Wyjeżdżasz na wakacje. Niestety zostajesz uczestnikiem kolizji. Ty twierdzisz, że nie byłeś sprawcą wypadku. Ale drugi kierowca również mówi, że to nie on spowodował kolizję. Sprawa zostaje skierowana do sądu. Dzięki ubezpieczeniu OP, możesz od razu po kolizji zadzwonić po poradę prawną. Ubezpieczyciel zarekomenduje dla ciebie radcę prawnego, który będzie bronił twojej sprawy w sądzie. Kiedy wygrasz sprawę, unikniesz obciążeń związanych z wypadkiem (utraty zniżek OC, odpowiedzialności odszkodowawczej wobec innych uczestników kolizji). Jeśli zdarzy się, że sprawę przegrasz, to z ubezpieczeniem nie będziesz musiał martwić się o opłacenie kosztów sprawy sądowej.

Ubezpieczenie ochrony prawnej na wakacjach: co jeszcze warto wiedzieć?

Ubezpieczenie ochrony prawnej przydaje się:

  • w razie stłuczki;
  • w sporach z organizatorem wycieczki, właścicielem ośrodka wczasowego lub hotelu czy linią lotniczą. Czasem zdarza się, że usługodawca, który zepsuł urlopowiczowi wypoczynek, nie chce uznać swojej odpowiedzialności. Jedynym rozwiązaniem staje się skierowanie sprawy do sądu. Ubezpieczenie ochrony prawnej może pokryć wydatki związane z procesem;
  • w razie niezgodności pomiędzy tym, co oferował folder turystyczny, a tym co otrzymaliśmy. Zbyt niski standard pokoju, złe warunki higieniczne, brak opłaconych atrakcji, nieczynny basen, brak zaplanowanych posiłków. Może zdarzyć się, że wyrównania strat dochodzić trzeba będzie sądownie – i znów ubezpieczenie ochrony prawnej zapewnia pokrycie opłat sądowych, dlatego pomaga w dochodzeniu swoich praw;
  • w razie wakacyjnych wypadków, do których dochodzi z winy właściciela obiektu, w którym spędzamy wakacje (jeśli np. stan basenu hotelowego sprawia, że wychodzimy z niego pokaleczeni – dzięki ochronie prawnej będziemy mieli sfinansowany proces sądowy przeciwko biuru podróży o odszkodowanie oraz zadośćuczynienie).
  • w razie problemów z reklamacją np. aparatu fotograficznego lub innego sprzętu kupionego specjalnie na wyjazd.

Ubezpieczenie ochrony prawnej przydaje się też w razie sporu z pracodawcą, potrzebą analizy umowy (np. przy sprzedaży auta).

O tym, do czego jeszcze może przydać się ubezpieczenie ochrony prawnej przeczytasz w artykule „Ubezpieczenie ochrony prawnej – każdemu może się przydać”.

 

Możesz pobrać infografiki w PDF:

PIU_WAKACYJNA_OCHRONA_PRAWNA_wyjazd z biurem podróży

PIU_WAKACYJNA_OCHRONA_PRAWNA_wypadek w Paryżu